חדשות מהשטח - היחידה למצוינות חינוכית

הצג כקוביותהצג כרשימה

השתלמות רכזי שער

 ב 15/2/17 התקיים מפגש ההשתלמות השלישי לשנת תשע"ז. הילה לוי, מנהלת הפיתוח הארגוני והחינוכי, פתחה בהצגת התהליכים של כי"ח, הנושא של צדק חברתי והרכיבים של זהות, תודעה ומוביליות. לאחר מכן, התקיימה הרצאה על "החינוך בישראל: "בידול, אי שוויון ושליטה מתרופפת" מפי עו"ד נוגה דגן בוזגלוממרכז אדוה. ההרצאה הציגה תמונת מצב של מערכת החינוך בישראל והתמקדה בדרך בה מעצבת מערכת החינוך, באופן בלתי שוויוני, את עתידם של תלמידיה ביישובים מבוססים, בעיירות הפיתוח וביישובים הערביים.

> קרא עוד...

"חדר ללמוד מחדש" – מקום נעים לתלמידים בעלי לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז

מור הסתכלה סביבה בבלבול: מימינה ומשמאלה זרמו תלמידים לכיתותיהם, כשהם מחליפים ביניהם בדיחות, מעיפים צ'פחות אחד לשני, ושרים בקולי קולות. בעוד שתי דקות מור אמורה להגיע לשיעור "ללמוד מחדש" אך אינה זוכרת איזה חדר הוקצה היום לטובת השיעור שכה אהוב עליה ולו רק בזכות המורה המכילה והתומכת שמחכה לה שם. למור הייתה תחושה של דז'ה-וו: טרם צאתה מביתה היא חוותה אותה תחושה של בלבול כשלא מצאה את הספרים והמחברות הנחוצים לה לאותו יום.

> קרא עוד...

שערים לבגרות

שרון רחמים

הצלחות בתוכנית שערים לבגרות המאירים באור גדול כנרות קטנים של חנוכה

אמר הרב קוק "צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר" (אורות הקודש)

ומהו אותו הנר? עבורנו ב'שערים לבגרות' האור הזה הוא ההשכלה, הנושאת עמה את הפוטנציאל – את התקווה לצמיחה, להתפתחות, להגשמת חלומות ולהצלחה; וכאנשי חינוך אנו יודעים כי "אין איש שאין לו נר" ומבינים כי "נרו של האחד אינו כנרו של חברו" ועלינו לחנך הנער על פי דרכו, לעודד אותו, להציע לו דרכים חלופיות שיאפשרו לו להצטיין בדרכו ולהדליק את נרו לאור גדול.

> קרא עוד...

מפגש ילדים בסיכוי בפרדס כץ

בשבוע שעבר (2/4/14), סטודנטים המשתתפים בתכנית המלגות על-שם איידה, לקחו חלק בסדנא בהנחיית הגב' הילה לוי, מנהלת התכנית, בה צללו אל מעמקי דיון על התלמידים אותם חונכים בתכנית. הנושאים העיקריים שעלו לדיון היו עבודה עם נוער בסיכוי, דילמות העולות בזמן עבודה שכזו, וכיצד לערב הורים ומודלים לחיקוי אחרים. חלק גדול מהשיח היה סביב אחריות – איפה בן או בת הנוער אחראים לגורלם, ומתי על החברה לקחת אחריות. הסטודנטים, מכירים היטב את המסע המורכב שעל הילדים לעשות, מכיוון שעשו אותו בעצמם. כך נוצרת עבודה קהילתית בין הסטודנטים לבין התלמידים, אשר יהיו בתקווה יום אחד סטודנטים בעצמם.

> קרא עוד...

סדר ט"ו בשבט בפרדס כץ

שבוע לאחר ט"ו בשבט, נערכה התכנסות בפרדס כץ במטרה לחגוג את ההישגים בשתי תכנית הפועלות בשכונה: "הנוער של אלה" ותכנית המלגות על-שם איידה. התכנית "הנוער של אלה" חושפת תלמידים ותלמידות בתיכונים של פרדס כץ לתחומים של תרבות, מדע, ציונות וקריירה עתידית.

> קרא עוד...

חידון: 'סודקות את תקרת הזכוכית'

בהשתתפות 138 נערות נערך חידון "סודקות את תקרת הזכוכית" הראשון. החידון סיכם סדרת אירועים שארכו עשרה ימים לציון 150 שנות פעילות של ערבות הדדית, מחויבות חברתית ומצוינות חינוכית של 'אליאנס -כל ישראל חברים'.

> קרא עוד...

צהריים של הצלחה בחברת ECI

בחברת ECI שבפתח-תקוה, נערך מפגש מרגש בין תלמידי התכנית "ללמוד מחדש" של 'אליאנס-כל ישראל חברים' בפרדס כץ לבין המתנדבים מהחברה המלווים אותם. המפגש בא להביע הוקרה לשותפות אמיצה זו שנועדה לפרוץ דרך לילדים ולילדות עם לקויות למידה, קשב וריכוז בעלי פוטנציאל, ולחזק את ביטחונם ביכולותיהם.

> קרא עוד...

השתלמויות במסגרת "שערים לבגרות"

במסגרת התכנית "שערים לבגרות" נעשתה השנה עבודה משמעותית בתחום ההשתלמויות. התכנית נולדה מתוך אמונה שהמפתח להצלחה מונח בתעודת הבגרות, ושמה לעצמה למטרה לעזור לבתי-ספר להפוך למקפצה חינוכית וחברתית שתתמוך בתלמידים בצורה היעילה ביותר להגעה ליעד זה. "שערים לבגרות" הינה תהליך מקיף שעובדת בשילוב עם המנהיגות הבית-ספרית.

> קרא עוד...

סודקות באינטל בקרית-גת

התכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" של אליאנס-כל ישראל חברים הגיעה החודש לקרית-גת. במסגרת התכנית, נערות מבתי-ספר בעיר ביקרו בחברה ה"מאמצת" אותן – אינטל. הנערות, כולן משכבה ח', עשו את צעדיהן הראשונים בעולם ההיי-טק במסגרת התכנית המקדמת נערות למדעים דרך מפגשים עם נשים מצליחות, העצמה רגשית ומגדרית וחיזוק הישגים לימודיים.

> קרא עוד...

סודקות בנתניה: ערב פתיחה

בסימן השנה החדשה, הוחלט לקיים בנתניה אירוע פתיחה עירוני לתכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" של כל ישראל חברים (כי"ח). האירוע התקיים במכללת נתניה, ונכחו בו סגנית ומ"מ ראש העירייה ד"ר אביטל לאופר, מנהלת אגף החינוך בעירייה הגברת טובה דולב, מפקחת העיר הגברת ברכה ברייר, הממונה על השוויון בין המינים בחינוך הגברת אושרה לרר,

> קרא עוד...