חידון: 'סודקות את תקרת הזכוכית'

חידון: 'סודקות את תקרת הזכוכית'

בהשתתפות 138 נערות נערך חידון "סודקות את תקרת הזכוכית" הראשון. החידון סיכם סדרת אירועים שארכו עשרה ימים לציון 150 שנות פעילות של ערבות הדדית, מחויבות חברתית ומצוינות חינוכית של 'אליאנס -כל ישראל חברים'.

החידון הוא אירוע שיא של העבודה הנעשית בתכנית הייחודית שנועדה לתת לנערות את הכלים הנדרשים כדי להגיע לתעודת בגרות איכותית ופותחת דלתות. 138 הנערות, נבחרו לייצג את 15 בתי-הספר ומאות תלמידות המשתתפות בתכנית ברחבי הארץ.
החידון התחלק לשלושה חלקים: תחרות בניית אתרי אינטרנט (האתרים נבנו לפני האירוע בהדרכתן של יזמות היי-טק מתנדבות ונשפטו במהלכו), חידון חשיבה מתמטית בחסות מכון דוידסון, וחידון נשים בראי ההיסטוריה. המתחרות, אשר היו מאד נרגשות, זכו לעידוד מקרב 500 "סודקות" בקהל.
בסיום החידון חולקו הפרסים לנערות הזוכות, והרכזות הבית-ספריות נקראו לבמה לתמונה קבוצתית. 15 הרכזות הן הקשר הישיר בין 'אליאנס-כל ישראל חברים' לבין הנערות המשתתפות בתכנית. ההשפעה של הרכזות, בהתאם רמת המחויבות הבלתי-מעורערת שלהן, הינה חיונית להצלחת התכנית.
האירוע, נקרא על שמה של פרופסור קולט לוינר, התומכת בתכנית מאז תחילתה, נעשה בשיתוף פעולה עם היחידה לשוויון בין המינים במשרד החינוך ומסמל את המודעות של אליאנס מאז הקמתה לחשיבות ההשכלה לנשים.

ניתן למצוא את כל 15 אתרי האינטרנט שבנו הנערות לכבודן של מדעניות מישראל ומהעולם בעמוד הפייסבוק של התוכנית