סדר טו בשבט במקווה ישראל - מדור כללי

תלמידי שכבת ז' במופע בטקס טו בשבט תלמידי שכבת ז' במופע בטקס טו בשבט

"הכוס השנייה, היא כוס שרובה יין לבן ומיעוטה יין אדום, מסמלת את היחלשות כוחו של החורף.
בחורף הקר ובטבע הרדום מתגלים סימנים קטנים להתעוררות, ללבלוב העצים ולפריחה.
מחזור חיים חדש מתחיל בטבע".

טקס שתיית ארבע כוסות יין מתוך הגדת טו בשבט
מקווה ישראל – מדור כללי

בבית ספר מקווה ישראל - מדור כללי, נערך השנה, טקס טו בשבט עשיר ומגוון. בטקס השתתפו תלמידי שכבת ז' והוריהם ובמרכזו עמדו 'סדר ט"ו בשבט' וקריאת 'הגדת ט"ו בשבט'. את ההגדה שנכתבה במיוחד עבור האירוע, כתבו והפיקו הצוות החינוכי של בית הספר בהנחיית מנחת מורשה כל ישראל חברים, אושרית ממן. ההגדה עוטרה ואוירה עם ציורים של תלמידי כיתות ז' וכללה שירים ופיוטים.

הטקס התקיים בבית התרבות של 'מקווה ישראל' ונפתח 'בבחירת הפרח של המדינה'. במסגרתו כל תלמיד בחר את הפרח האהוב עליו מתוך תערוכה של פרחים שהוצגה על הקיר. לצד תערוכה זו הוצגו ציורים ואיורים של עצי הארץ ופירותיהם שהוכנו על ידי התלמידים. על השולחן החגיגי והארוך בכניסה לבית התרבות, הוצגו פירות וירקות שונים עם הסבר מדעי מקיף שצורף לכל פרט.

השנה, בית הספר שם דגש על מעורבות ההורים ו ניהול סדר כהלכתו ואכן בקהל הורגשה נוכחות דומיננטית של הורים ובני משפחה שבאו לחגוג יחד את הסדר. הסדר כלל בין היתר, שתיית ארבע כוסות יין, ששיקפו את הקשר שבין האדם לטבע ואת המעבר בין ארבעת עונות השנה.

את הטקס פתחו בדברי ברכה, אושרית ממן מנחה ונציגת כל ישראל חברים, מנהלת החטיבה הצעירה בבית הספר, שרון חלד, ומרכזת השכבה, עידית רוצס מועלם. הטקס לווה בקטעי מחול ועיבודים מוסיקליים של שירי טו בשבט. בסופו של הטקס ניתן לכל משתתף שי, הגדת טו בשבט.