יום אמהות בתכנית תדרשי

יום אמהות בתכנית תדרשי

בקבוצת הנשים "תדרשי" מבית ממזרח שמש התקיים בשבוע שעבר "יום אמהות". באירוע זה, הזמינו משתתפות הקבוצה נשים שמהוות מקור השראה מסורתי עבורן - אמהות, אחיות, סבתות ובנות דודות.

יחד התאספו כולן ללימוד בין-דורי, וזכו לשמוע וללמוד מתורתן של הנשים האהובות. החוויה היתה עוצמתית במיוחד, שכן המסורות שהועברו מדור לדור הן חלק מרכזי במפגשי הלימוד של תדרשי. כעת, לראשונה, ישבו המשתתפות ללימוד עם אמותיהן מורותיהן באותו המעגל, וזכו לשמוע אותו מפיהן.

הנשים למדו על ברכתן של נשים במזרח לילדיהן, על תפילתן לאל, על נכונותן להקרבה גדולה ועל היותן החוט המקשר בין ילדיהן לקב"ה. הן העמיקו בתורת האמהות שמגנה על עם ישראל, מעניקה לו ברכה ושפע חיים, ואשר בכוחה להביא לתיקון חברתי מן השורש. זו היתה עבור הקבוצה פעולה של תיקון, שמשמיעה קול של נשים שעד כה קולן הודר מהמרחב הציבורי.
לאחר הלימוד קיימנו טקס הכולל צדקה ותפילות שבעל פה לכבוד ראש חודש ניסן, כפי הנהוג בקהילות איראן. את הטקס הנחו סבתותיה של מנהלת תכנית תדרשי, דנה שמסיאן, סבתא מהין וסבתא ויקטוריה.
הערב הסתיים בשירה ופיוט עם חברת קבוצת הלומדות, הפייטנית זיוה עטר, והנגנית נועה מלמד.

האירוע המרגש נתן לחברות הקבוצה השראה רבה ותובנות רבות לגבי האחריות שלהן, בנות הדור השני והשלישי, להמשך שרשרת המסירה שבה זכו, הן לדורות הבאים במשפחותיהן ובקהילותיהן, והן לציבור כולו, וחיזקה אותן לגבי הפעולה בה ינקטו על מנת שלא תשתכח תורה מישראל.