סדר ט"ו בשבט בפרדס כץ

סדר ט"ו בשבט בפרדס כץ

שבוע לאחר ט"ו בשבט, נערכה התכנסות בפרדס כץ במטרה לחגוג את ההישגים בשתי תכנית הפועלות בשכונה: "הנוער של אלה" ותכנית המלגות על-שם איידה. התכנית "הנוער של אלה" חושפת תלמידים ותלמידות בתיכונים של פרדס כץ לתחומים של תרבות, מדע, ציונות וקריירה עתידית.

התכנית רואה בכל אחת ואחד מהמשתתפים את הסטודנט העתידי, זה שכעבור מספר שנים יהיה חלק מתכנית המלגות על שם איידה.

תכנית המלגות שמה לעצמה למטרה להמשיך וללוות את בוגרי בתי-הספר גם אחרי קבלת תעודת הבגרות. מטרה זו ממומשת באמצעות ליווי הבוגרים במהלך הלימודים האקדמאיים והכשרתם למצוינות ולמציאת עבודה ההולמת את כישוריהם. כל סטודנט שמקבל מלגה תורם בסייעו לתלמידים הלומדים בבית-הספר אותו סיים בעצמו רק לפני מספר שנים. הסטודנטים מקבלים ליווי צמוד, משתתפים בבית-מדרש של "ממזרח שמש" בהנחיית הגברת הילה לוי ומר משה שריקי, ומקבלים כלים להתמודדות ממשית לקראת סיום הלימודים.

במהלך הערב, סטודנטים וילדים הציגו את הסיפורים שלהם, ערכו בית-מדרש בקבוצות קטנות בהשראת הפלורליזם של נרסיס לוון, והפגינו את ההערכה שלהם לכל המעורבים בתכניות. שיאו של הערב היה כאשר אחת האימהות התעקשה לעלות לבמה ולהודות על העשייה. "תחילה הבן שלי היה חסר מוטיבציה, אך ממפגש למפגש צבר עניין והערכה לתחומים חדשים. תודה על כל מה שאתם עושים עבורנו".