פורשים כנפיים בכרם

רן חורי

וודג’ מולה הוא אדם מעורר השראה: מנחה בתכנית "כנפי יונה" של מכון כרם, מחנך כיתה ד' ורכז קהילה בבית הספר הניסויי ארגנטינה. נפגשנו עמו לשיחה, ושמענו על הניסיון העשיר שלו בתפקידים חינוכיים, על הסיפור האישי המרתק, על האחריות החברתית והלהט בפעילות בתכנית, העוסקת בהשמה ושילוב מורים יוצאי אתיופיה במערכת החינוך.
"כשעליתי לארץ בגיל תשע, זו הייתה חוויה מעצימה. הרגשתי כמו בני ישראל: חוויה של נס גלוי. משהו שהיה רק בדמיון מתרחש בדור שלך." מספר וודג’ מולה, מורה ומחנך, שעלה לארץ מאתיופיה בשנת 1991, במסגרת במבצע שלמה.wedaj2"באתי ממקום מאוד מועצם, עם הרבה שאיפות להכיר את העולם. כבר באתיופיה הבנתי כמה ההשכלה היא חשובה. שמרתי את המחברת שלי, שכתובה באמהרית, כדי שאוכל להמשיך וללמוד גם בישראל."
"בבית הספר היסודי קלטו את המצוינות שלי. ראו את ההצלחה שלי כמשהו מאוד מיוחד, ואני לעומתם ראיתי את עצמי כעוד תלמיד שמצליח. לא ידעתי איך להתייחס להתרשמות הגדולה של המנהלת כשקפצתי כיתה."
לאחר כמה שנים באתר קרוונים עברה המשפחה למגדל העמק. וודג’ היה יוצא אתיופיה היחיד בבית הספר, ועשה חיל בלימודיו. בהמשך החליט לחפש אתגרים נוספים ועבר ללמוד בכפר הירוק במרכז הארץ.
"מנהלת הכפר נפגשה פעם בשבוע עם התלמידים לשיח בנושא זהות והזמינה אותנו, יוצאי אתיופיה, לספר את הסיפור שלנו. שם – בכפר – פתחו לי הסתכלות אחרת וחזרתי לשם המקורי שלי, וודג’. הצלחתי בכפר גם לימודית, וגם מבחינת גיבוש זהות, העצמה אישית ומנהיגותית."
וודג’ יצא לשנת שירות והמשיך לשירות משמעותי בצבא. הוא שירת כלוחם בעורב נחל, ובהמשך יצא לקורס קצינים, שבסיומו קיבל מופת גדודי, ושימש כסגן מפקד פלוגה.

על אף ההצלחה הגדולה, עדיין הרגיש וודג’ את הפער בציפיות מול החברה: "שאלו אותי אם אני מתרגש שהצלחתי כאתיופי. אמרתי שלא באופן מיוחד. תמיד הרגשתי מתח בין הציפייה של הסביבה ממני – שמראש נמוכה יותר, למי שאני."
לאחר השחרור, החל וודג’ ללמוד חינוך ותעודת הוראה לעל יסודי במכללת אורנים, ובמקביל הדריך ב"אחריי" ובפנימיית נוער. לאחר מכן ריכז פרויקט לתגבור לימודים לתלמידים יוצאי אתיופיה בירושלים. כשהחל לחפש משרה בהוראה – נתקל בקשיים.
"לא מצאתי משרות. בראיונות העבודה לא ראו אותי ככל מועמד אלא כמועמד אתיופי, על כל הסטראוטיפים. לא ניסו לאתגר אותי בשאלות, היה פושר. אני עצמי העליתי את השאלות המאתגרות."
בסופו של דבר מצא וודג’ משרה כממלא מקום להוראת מתמטיקה בבית הספר היסודי ארגנטינה. שם הרגיש וודג’ שמסתכלים עליו אחרת. בשנה השנייה כבר קיבל משרת מחנך, והחל לרכז תחומים שונים בבית הספר.

כנפי יונה – שילוב וליווי מורים יוצאי אתיופיה במערכת החינוך
הקושי שוודג’ נתקל בו איננו ייחודי לו. וודג’ מספר על חברים שלמדו אתו אך עדיין לא מצאו עבודה כמורים. תכנית "כנפי יונה" פועלת עם עוד מורים יוצאי אתיופיה, שסיימו את לימודיהם והחלו בתהליך חיפוש הסטאז'. הצורך בתכנית, הפועלת בשיתוף מכון כרם, הקרן לירושלים ומנהל החינוך בעיר, עלה כשהתברר שיעורם הנמוך של מורים ממוצא אתיופי במערכת החינוך: מתוך 130 מורים מוסמכים במשך שלוש שנים בירושלים ובסביבתה, שמונה בלבד מצאו בה משרת הוראה. יעל פולברמכר, מדריכה פדגוגית ומורה במכון כרם, מרכזת את התכנית במכון, במסגרת המרכז לפיתוח ההוראה הפועל wedaj1במכון. כבר בשנת הפיילוט אותרו 13 מורות ומורים נוספים, הושמו למשרות הוראה בבתי הספר בירושלים, וקיבלו ליווי קבוצתי ואישי – עלייה של למעלה ממאה אחוז בכמות המורים יוצאי אתיופיה בעיר. וודג’ שותף לחשיבה ולהובלת התכנית, ומשתתף בהנחיה הקבוצתית.
"החברה הישראלית מאוד מורכבת, יש יחסי כוחות בין קבוצות שונות והמורים האתיופים נמצאים בתוך זה. יש פערים בין התרבויות השונות של הקבוצות האלה. יוצאי אתיופיה מרגישים במקומות מסוימים שהם לא מקבלים את ההזדמנות והיחס השווים. זה עלול להביא לחוסר ביטחון, חשדנות וניכור. בתחום ההוראה, שהוא לא קל בהתחלה, מי שמגיע ונתקל בתפיסה כזו, יוותר על ההתחלה, ודווקא שם צריך לנסות שוב ושוב."
"התכנית נצרכת בגלל הצורך בהתאקלמות ובתיווך, שלא תמיד הליווי הרגיל של מורים נותן: תיווך מול מסגרת, הבנה של המורה את המערכת. המערכת לא מבינה שונות תרבותית ומצפה להתנהלות אחת ויחידה. הוא מאפשר למורים לעסוק בזהות שלהם ובמקום שלהם. הרי מורה צריך להיות מי שהוא, מגובש עם זהותו האישית והמקצועית. יש משהו בקבוצה, במרחב הבטוח הזה, שגורם למורים לשיח פתוח של זהות, 'להרים את הראש מעל המים'".
"התכנית הזו משנה מציאות." מסכם וודג’. "מורה אתיופי צריך להוכיח את עצמו במאתיים אחוז כדי שיראו אותו. הוא צריך להדליק אור חזק כדי להיראות."
בסופו של דבר, אומר וודג’, ההצלחה של התכנית נמדדת ביכולת של המורים לעמוד לבד, ללא הליווי. "הם מי שנמצאים בריאיון העבודה, הם מי שעומדים מול הכיתה ומלמדים. אנחנו מקווים שהמורים יצליחו לעמוד בפני עצמם, אחרי שעברו אתנו את התהליך."
בימים אלו עובדים יעל, וודג’ והצוות על ההתארגנות לשנה הבאה: איתור מורים רלוונטיים, היערכות מול בתי הספר, ובניית יום למידה שיתקיים ב 25.5.16 במכון כרם. מפגש ללמידה משותפת, שבו ידונו המשתתפים באתגרים בשילוב העולים מתוך ההתנסות בשדה.