שושנים

מרכזים בקהילה לחיזוק מיומנויות למידה, ולטיפול בקשיים לימודיים והתפתחותיים

'שושנים, כל ישראל חברים' היא יוזמה חדשנית להקמת מרכזים בקהילה, המספקים מגוון מענים לתלמידים, המתמודדים עם קשיים בהתפתחות כישורי הלמידה, על-מנת להביא להטבה במצבם, הלימודי והרגשי, ולשיפור משמעותי בהצלחתם בבית הספר.

לאחר תהליך אבחון מעמיק, מותאמת לתלמיד מעטפת טיפולית אישית, מתוך סל המענים של 'שושנים כל ישראל חברים', הכוללים: ריפוי בעיסוק, קוגפאן, קלינאות תקשורת, ספורט טיפולי, הוראה מתקנת, טיפול דיאדי, טיפול קוגניטיבי וטיפול פסיכולוגי משלים. לאורך כל מסלול הטיפול, התלמיד מלווה על ידי  עובד סוציאלי, המנהל את תיק הטיפול, מחבר את המשפחה ואת גורמי בית הספר להתקדמות התלמיד, וסוגר את מעגלי הטיפול מול כלל הגורמים.

מרכזי 'שושנים כל ישראל חברים' מוקמים בקרבת מקום מגורי התלמידים, על-מנת להנגיש ככל האפשר את המענים לתלמידים. ככל הנדרש, מחירי הטיפולים מסובסדים, כך שעלות הטיפול לא תמנע מתלמיד לקבל טיפול, שיאפשר לו למצות את כישוריו, ולהביא ליד ביטוי את יכולותיו בבית הספר.

מרכזי 'שושנים כל ישראל חברים' פועלים בתמיכת תורם פרטי, ובשיתוף פעולה עם עמותת שושנים ועם גורמי העירייה השונים.

מרכז ראשון פועל בעיר ירושלים בשכונת תלפיות, ומרכז נוסף הוקם בשנת 2023 בשכונת עיר גנים, כך ששני מרכזים אלה יכולים לתת מענה לכ-500 תלמידים בשנה.

למידע נוסף ניתן ליצור קשר עם חגי לביא, מנהל שושנים, במייל: haggail@kiah.org.il