תכנית מלגות על שם איידה

תכנית מלגות על שם איידה

מתוך אמונה שהסטודנטים מייצגים את מה שהילדים אף לא חולמים עדיין להשיג, 'כל ישראל חברים' זיהתה את הקשר המיוחד, והגתה תכנית שמטרתה לחזק את הקשר הקהילתי, ולקשר בין הסטודנטים לבין התלמידים. במסגרת התכנית, כל סטודנט שמקבל מלגה תורם בסייעו לתלמידים הלומדים בבית-הספר אותו סיים בעצמו רק לפני מספר שנים.
בישראל, תעודת הבגרות מקנה כרטיס כניסה ללימודים גבוהים ופותחת דלתות ואפשרויות. אנו מאמינים כי כל ילד וילדה זכאים להזדמנות שווה בחיים, וכי המפתח לפיתוח קריירה הוא השכלה אקדמית. לכן, אנו עושים את המירב לסייע ליותר ויותר תלמידים מהפריפריה החברתית בישראל להצליח בבחינות הבגרות על מנת לסלול את הדרך ללמודים גבוהים.

התכנית שמה לעצמה למטרה להמשיך וללוות בוגרים גם אחרי קבלת תעודת הבגרות. מימוש מטרה זו נעשה באמצעות ליווי הבוגרים במהלך הלימודים האקדמאיים והכשרתם למצוינות ולמציאת עבודה ההולמת את כישוריהם. התכנית פועלת על בסיס המכנה המשותף בין הסטודנטים לתלמידים - שניהם מגיעים מאותו המקום.

בשנת הלימודים תשע"ח פעלה התכנית בשלושה בתי-ספר- בתיכון רמז ואולפנת נווה שרה הרצוג בשכונת פרדס כץ בבני ברק ובבית הספר מקוה ישראל בחולון. להלן נתונים משנת הפעילות:

בשנת תשע"ח השתתפו בתכנית 50 מלגאים.

כל סטודנט השקיע 80 שעות בחונכות. סה"כ הושקעו מעל ל- 4000 שעות חונכות פורמליות. במרבית המקרים נוצר קשר משמעותי בין המלגאים לתלמידים והם המשיכו לחנוך אותם מעבר לחובות המלגה.

1 

 

  

בנוסף לעלייה בציונים במהלך השנה, תלמידי בית הספר הגיעו לממוצע של 83 נקודות בבגרות במתמטיקה, ממוצע של 83 נקודות באזרחות וממוצע של 79 נקודות בבגרות בתנ"ך.

 

  דבר הסטודנטים

בסוף תשע"ז נערך סקר בין הסטודנטים בנוגע לשביעות רצונם מהתכנית. להלן כמה מההיגדים:

                         הישגים איידה 1                                             

למידע נוסף: