קפה מדרש' באורט רבין'

 קפה מדרש' באורט רבין גן יבנה' קפה מדרש' באורט רבין גן יבנה'

מפגש שני של 'קפה מדרש' בנושא מנהיגות נערך החודש (6/1 ) בבית ספר אורט רבין בגן יבנה. את הערב יזמו, הפיקו והנחו תלמידי קבוצת "בית מדרש דינמי למנהיגות" אחת מקבוצות המנהיגות הצעירות של בית הספר, תחת ליווי של מנהל התחום הערכי בבית הספר הרב יובל אוליבסטון, ויחד עם יפעת אופשטיין וסיגל סמילה מצוות בית הספר.

בית הספר אורט רבין, שם דגש על חינוך למנהיגות ועושה זאת בשלל פעילויות ותכנים. ביניהם, סדרת מפגשי 'קפה מדרש' שמקיים בית הספר, הכוללת דיון ערכי סביב סוגיות בנושא מנהיגות ויהדות. מעבר לכך שהסדרה מהווה מסורת ברוכה, הקשורה בקשר ישיר לחזון בית הספר, הלמידה המשותפת של קהילת בית הספר במפגשים אלו יוצרת חוויה של שותפות קהילתית הנרקמת סביב בית הספר וערכיו.
באירוע, התכנסו יחד תלמידים מכיתות י' – י"ב, מורים, הורים ובוגרי בית הספר. מדריך הנוער, יגאל זהר, ראש המועצה, מר דרור אהרון ונציגים ממורשה – כל ישראל חברים וממרכז חינוך בינה. כותרת המפגש הייתה: "להיות מנהיג - שווה או לא!?"
לאחר דברי ברכה של מנהלת בית הספר, מרי שפונט, פתחה את הערב נירית נוימן-גרינברג -בובנאית מארגון "נשימה", בפעילות דרמטית עם הבובות סביב דילמות בנושא מנהיגות. בהמשך, התלמידים מובילי החברותות דנו סביב השולחנות בנושא מנהיגות כפי שהיא מופיעה במקורות. התלמידים בחרו להתמקד במנהיגים מובילים בהיסטוריה היהודית החל במשה, יהושע ואסתר וכלה במנחם בגין ויצחק רבין. הם מצאו בלמידה המשותפת, שהדרך למנהיגות מתחילה בצעדים קטנים של עשייה מבורכת וערכית. והיא מבוססת לרוב על הקרבה ובחשיפה לביקורת.
שמעון ביטון ממורשה- כל ישראל חברים סיכם את הערב ואמר: "זה היה ערב מצמיח, ערב מיוחד בו נשמעו אמירות נפלאות של תלמידים, הורים ומורים סביב שאלת המנהיגות. מחמם את הלב לראות את הנערים והנערות הנפלאים ואת עשייתם הברוכה והחיובית".
מנהלת בית הספר מרי שפונט הוסיפה ואמרה: "הדיון היה ערכי ומכבד והתובנות שהופקו בערב הזה ילוו את תלמידנו כעצה וכדרך לחיים".
בית הספר מתכנן במהלך השנה עוד שני מפגשים נוספים במסגרת סדרת 'קפה מדרש'.