מפגש הנהגות תלמידים

תלמידות בית ספר יסודי במפגש הנהגותתלמידות בית ספר יסודי במפגש הנהגות

"מרגשת במיוחד הייתה סדנאת תאטרון הפלי-בק עם קבוצת תלמידי היסודי. התלמידים הצעירים שיתפו בפתיחות רבה, סיפורים מחייהם האישיים שעסקו ברגשות ובהתנהגויות חברתיות. סיפורים כמו מקרה של חרם, הפרדה בן חברים, ומציאות של ילד חדש בכיתה, שעלו מתיאורים אישיים של התלמידים, זכו לעיבודים ולפרשנות יצירתית וטיפולית במידה רבה". מתוך מפגש הנהגות תלמידים, היחידה למצוינות בחינוך יהודי, חברתי וציוני.

מפגש הנהגות תלמידים של היחידה למצוינות בחינוך יהודי חברתי ציוני- כל ישראל חברים, התקיים ביום שני השבוע (10/2), בבית ספר נחשון בשוהם. המפגש נערך תחת הכותרת 'מעשה בקהילה של ערבות' ועסק בלימוד חוויתי דרך הכלי של תאטרון פלייבק, בהובלת מנחי היחידה ושחקני אנסמבל פלייגו.

למפגש הגיעו 122 תלמידי הנהגות תלמידים מבתי ספר המשתתפים בתוכניות מארג ומורשה. החיבור בין תלמידים מבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, דתיים וממלכתיים, וכן של תלמידים בתי ספר מאזורים שונים בארץ, יצר מפגש מרתק. מרשים היה לראות את ושיתופי הפעולה המעניינים שנוצרו בין התלמידים על אף שלא הייתה ביניהם כל הכרות מוקדמת.

בחלק הראשון של המפגש התקיימו במקביל שתי סדנאות תאטרון פלי - בק, אחת לתלמידי בתי הספר היסודיים וצוות המורות שלהם, ושנייה לתלמידי העל יסודי והצוות שלהם. השחקנים ליקטו סיפורים של תלמידים שעלו במליאה בנושא 'מעשה בקהילה של ערבות', עיבדו אותם מחדש והמחיזו אותם לקהל באולם.

מרגשת במיוחד הייתה הסדנא בקבוצת תלמידי היסודי. התלמידים הצעירים שיתפו בפתיחות רבה, סיפורים מחייהם האישיים שעסקו ברגשות ובהתנהגויות חברתיות. סיפורים כמו מקרה של חרם, הפרדה בן חברים, ומציאות של ילד חדש בכיתה, שעלו מתיאורים אישיים של התלמידים, זכו לעיבודים ולפרשנות יצירתית וטיפולית במידה רבה.

החלק השני של היום, עסק ב- "מעשה בקהילה של ערבות "בקהילות בתי הספר. מנחי היחידה, בשיתוף עם שחקני פלייגו הובילו חמש סדנאות במקביל, על פי חלוקה גילאית, כאשר אחת מהן יועדה לצוותים החינוכיים. הסדנאות כללו לימוד של מקורות בנושא ועיבוד תיאטרלי שלהם ע"י משתתפי הסדנא.

בהמשך, התלמידים והמורים יצרו יחד עם המנחים והשחקנים, הצגות קבוצתיות קטנות בנושאים כמו: 'חברות', 'עזרה בלימודים', 'תמיכה של הקהילה' ' ושיתוף פעולה לטובת הכלל' והציגו אותם לקול תשואות חבריהם.

היום הסתיים בהצגת סצנות תאטרליות שהתגבשו במהלך הסדנאות מול המליאה המשותפת של כלל בתי הספר. בסיכומו של המפגש, התלמידים תארו את החוויה כמעצימה ומהנה.

שוקי יניב אלחדד, מנהלת היחידה מסכמת: "ניסנו היום לגעת בדברים היותר עדינים שמהן מורכבת קהילה של ערבות.. שמעתי כאן סיפורים מרתקים על אומץ של תלמידים להתמודד עם בעיות חברתיות, על אומץ להוביל תהליכים בבית הספר. המפגש אפשר לכולכם לחוות חוויה של להיות חלק ממשהו גדול והוא מהווה הזמנה פתוחה עבורכם להמשיך לברר הלאה את המושג קהילה של ערבות, במעגלים השונים של חייכם".

לצפיה בסרטון