שבת מנהיגות סטודנטים - ממזרח שמש

שבת מנהיגות סטודנטים - ממזרח שמש

בשבת ב-28-29.3 התכנסו כ-120 סטודנטים המשתתפים בתכנית המנהיגות של ממזרח שמש וקרן קציר, המשותפת לכל ישראל חברים ולקרן רש"י, באכסניית בית וגן שבירושלים. השבת, שעסקה במנהיגות חברתית, נפתחה בהרצאה מרתקת של חבר הכנסת לשעבר ואיש כל ישראל חברים, דניאל בן סימון, שעסק במנהיגות הצומחת מלמטה.

נשאו פניו ברכות חבר הוועד המנהל ג'ימי פינטו ויהודה מימרן, מנכ"ל כיח, שברכו את הסטודנטים והביעו הוקרה לתכנית, למחויבות, לעשייה המשמעותית והחשובה של הסטודנטים. בנוסף, ביום שישי נערך סיור של הסטודנטים בהר הרצל עיר ירושלים, שהעלו שאלות וחשיבה ביקורתית על אידיאל המנהיגות בישראל כיום.

במהלך השבת הרצה בפני הסטודנטים איציק תורג'מן, מנכ"ל קרן רש"י, שדיבר, כאיש הפריפריה שצמח מלמטה, על כוחה של מנהיגות. הרצאתו היתה מעוררת השראה ומרתקת, והובילה את המשתתפים למחשבות רבות על עשייה והתקדמות. בנוסף הוצגו הפרוייקטים והעשייה המשמעותית של הסטודנטים במהלך השנה, שכוללת עבודה עם ילדים, פעילת התנדבויות ועשייה חברתית, ובין ארוחות השבת הגדולות, שהונעמו בשירה ובפיוטים, נערכו פעולות גיבוש וחוויה, סדנאות, ארוחת ערב וקידוש משותף. השבת נחתמה בשיחת סיכום עם שלומי אריה, מנכ"ל קרן רש"י, שהביע סיפוק רב מהעשייה ומהשבת, והערכה גדולה לתכנית המנהיגות ולצוות ממזרח שמש על העשייה הברוכה.

בשבת השתתפו מנהל ממזרח שמש, אלי ברקת, מנהל התכנית, משה שריקי, מנהלות אזור הדרום והצפון בממזרח שמש, מנחי הסטודנטים וכמובן הסטודנטים עצמם, שהועשרו מאוד מהחוויה המשמעותית.