ביום 22.3.15 התכנסו מעל 70 סטודנטים, תלמידים ושותפים בתכנית המלגות ע"ש איידה להרמת כוסית בסימן פסח בפרדס כץ. הילה לוי, מנהלת תכנית המלגות הנחתה את הארוע המרגש. הערב נפתח בחידון קצר והמשיך סביב מעגלי ישיבה אינטימים בהם סיפרו המשתתפים על "המצרים" (האתגר) האישי של כל אחד ואחת וחגגו יחדיו את החרות והכלים שיש בידם מתוך אמונה בעצמם וביכולתם להצליח! במהלך הערב בלט הקשר המשמעותי בין הסטודנטים הבוגרים והתלמידים. הם חולקים לרוב את אותם אתגרים ואותו צמאון להצלחה. 
בין המברכים בערב היו סמואל פינטו שהודה לצוות, לסטודנטים ולתלמידים על המחויבות שלהם. הוא הוסיף כי אמו איידה פינטו על שמה קרוייה המלגה הייתה משוכנעת בחשיבות ההשכלה כמפתח להצלחה. 
בעקבות תכנית המלגות  ע"ש איידה  נוצרו עוד מעגלי השפעה ותכניות של "שער - כל ישראל חברים" שתומכות ומסייעות לתלמידים בפרדס כץ להצליח ולהגיע למצוינות חינוכית .
האווירה הייתה כל כך טובה שבתום הארוע המשתתפים נותרו במקום עוד דקות ארוכות..

אירוע פסח 2015

אירוע סיום שנה חגיגי ומרגש שמסכם את ההצלחות והאתגרים של הסטודנטים והתלמידים. 

 

 

סדר ט"ו בשבט בפרדס כץ

שבוע לאחר ט"ו בשבט, נערכה התכנסות בפרדס כץ במטרה לחגוג את ההישגים בשתי תכנית הפועלות בשכונה: "הנוער של אלה" ותכנית המלגות על-שם איידה. התכנית "הנוער של אלה" חושפת תלמידים ותלמידות בתיכונים של פרדס כץ לתחומים של תרבות, מדע, ציונות וקריירה עתידית.

מפגש ילדים בסיכוי בפרדס כץ

בשבוע שעבר (2/4/14), סטודנטים המשתתפים בתכנית המלגות על-שם איידה, לקחו חלק בסדנא בהנחיית הגב' הילה לוי, מנהלת התכנית, בה צללו אל מעמקי דיון על התלמידים אותם חונכים בתכנית. הנושאים העיקריים שעלו לדיון היו עבודה עם נוער בסיכוי, דילמות העולות בזמן עבודה שכזו, וכיצד לערב הורים ומודלים לחיקוי אחרים. חלק גדול מהשיח היה סביב אחריות – איפה בן או בת הנוער אחראים לגורלם, ומתי על החברה לקחת אחריות. הסטודנטים, מכירים היטב את המסע המורכב שעל הילדים לעשות, מכיוון שעשו אותו בעצמם. כך נוצרת עבודה קהילתית בין הסטודנטים לבין התלמידים, אשר יהיו בתקווה יום אחד סטודנטים בעצמם.

"גירל טק" בטשרניחובסקי

"גירל טק" בטשרניחובסקי

 "אתן חייבות להעז לפרוץ קדימה ולהגשים את עצמכן, אני מקווה שהיום תחוו חוויה מעצימה שתוביל אתכן ללא פחד אל העתיד" אמרה רונית מאייר, מנהלת קבוצת ניהול הידע ב-sap במפגש 'גירל טק' שהתקיים בשיתוף עם מכון דוידסון במסגרת תוכנית 'סודקות את תקרת הזכוכית'.

לקריאת המאמר מלא

אחת מתוך 100 מצטיינות

אחת מתוך 100 מצטיינות

 מלכה לוי, מורה בבית הספר הממ"ד ריגלר, מחנכת, מורה למתמטיקה ורכת תוכנית 'סודקות את תיקרת הזכוכית' - נבחרה למורת המאה מטעם מינהל החינוך הדתי במשרד החינוך. מלכה מלווה את תלמידות הפרויקט מכיתה ח', לצורך גיבוש הקבוצה מאותרות בנות בעלת פוטנציאל להצלחה.

לקריאת המאמר המלא

יום העצמה לבנות ללמוד מדע וטכנולוגיה

יום העצמה לבנות ללמוד מדע וטכנולוגיה

 המלצה לבנות כיתות ט' מבית הספר טשרניחובסקי בנתניה, 'לכוון גבוה' ולבחור ללמוד מקצועות מבוקשים ומתגמלים. הבנות השתתפו בכנס 'גירל טק' שנערך על ידי חברת sap בישראל של תוכנית 'סודקות את תקרת הזכוכית' בשיתוף עם מכון דוידסון. 

לקריאת המאמר המלא

חברת ''טבע'' מאמצת תלמידות תיכון

חברת ''טבע'' מאמצת תלמידות תיכון

בפעם הראשונה שפרויקט ההתנדבות של המו''פ (מחקר ופיתוח) הגנרי של חברת ''טבע'', אימץ נערות מכיתה ט' מבית ספר ריגלר מנתניה, וילווה אותן במפגשים לאורך כל שנת הלימודים הקרובה, במסגרת תכנית ''סודקות את תקרת הזכוכית''.

לקריאת המאמר המלא

"שערים לבגרות" מובילה להצלחה

"שערים לבגרות" מובילה להצלחה

צוות "שערים לבגרות" של כל ישראל חברים באמצעות גזית גלוב הזניק את אחוזי הזכאות לתעודת בגרות בתיכון שלאון ל75%. התוכנית תומכת בהפיכת בתי ספר למקפצה חינוכית וחברתית ע"י תהליך מקיף ועבודה בשילוב עם המנהיגות הבית ספרית. 

לקריאת המאמר המלא

עמוד 1 מתוך 2