ללמוד מחדש

חדר ללמוד מחדשחדר ללמוד מחדש

כל הילדים זכאים ללמוד; זוהי זכות אנושית בסיסית. עבור ילדים הסובלים מלקויות למידה ומקשיי קשב וריכוז זכות זו אינה מובנת מאליה. ילדים אלה זקוקים לשיטות למידה אשר מותאמות לצרכים שלהם ועוזרות להם להתמודד עם הקשיים. למרות היכולות התקינות, ילדים אלה לרוב מתקשים לשמור על אותו קצב הלימוד עם חבריהם לספסל הלימודים. הקשיים והכישלונות הלימודיים שלהם מובילים להערכה עצמית נמוכה ולתסכול ההולך וגדל אל מול התהליך הלימודי כולו. רגשות אלה מתעצמים כשמדובר בילדים מאזורים מוחלשים, בהם יש נטייה להזניח או אף להתעלם מהקשיים שלהם בעקבות תנאים כלכליים מאתגרים וחוסר מודעות.

אנו מאמינים שזו חובתנו לדאוג לילדים אלה כבר בגיל מוקדם ולספק להם ולסביבתם הקרובה את התמיכה הנכונה בכדי לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. תכנית ללמוד מחדש נועדה לאפשר לתלמידים עם לקויות שכאלה, מהפריפריה החברתית בישראל, להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל הטמון בהם ובכך להשתלב בכיתתם ובבית-ספרם באופן המיטבי. כחלק מגישה רב-ממדית המעניקה מעטפת הכרחית לילד ולסביבתו, מציעה התכנית טיפול כולל בצרכיהם של הילדים בשלושה רבדים בו-זמנית:


התלמידים -רוכשים אסטרטגיות לימוד המותאמות לנקודות החוזק ולצרכים שלהם דרך מקצוע נבחר. מקצוע זה נקרא "מקצוע פונדקאי" והוא מועבר בקבוצות למידה קטנות. בצורה זו התלמידים יכולים לקבל את הכלים הנחוצים להם לשימור ולשיפור הישגיהם האקדמיים וליישם כלים אלה בתחומים אחרים. בנוסף, הם משתתפים בסדנאות העצמה המאפשרות תהליכי שיתוף, במטרה להביא לחיזוק הדימוי העצמי ומיומנויות ההתמודדות שלהם בבית-הספר.
ההורים - כאשר ההורים אינם מבינים את קשיי ילדיהם ומתקשים לספק להם מרחב לימודי-רגשי מותאם, נוצר תסכול. ההורים המשתתפים בתכנית לוקחים חלק בסדנאות המקנות להם ידע על לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז. הסדנאות עוזרות להם להבין את צרכי ילדיהם, מציידות אותם בכלים הנחוצים למתן תמיכה רגשית ויישומית לילדיהם ובמקביל מאפשרות תמיכה רגשית עבורם עצמם.
הצוות החינוכי - לוקח חלק בהכשרות שנועדו לסייע לו להבין את מהות הלקויות השונות, לרכוש כישורים ואסטרטגיות להוראה מתקנת ולהביא לשינוי התפיסה של נושא לקויות הלמידה וקשיי הקשב והריכוז במערכת הבית-ספרית. מעגלי ההדרכה מתרחבים בהדרגה בבתי-הספר הלוקחים חלק בתכנית כך שהמודעות לנושא עולה ודרכי הטיפול בו משתכללות.

ליצירת קשר: יואב בינון, רכז גיוס משאבים, 072-2566671 שלוחה 503. 

ללמוד מחדש לבגרות

הבסיס של "ללמוד מחדש לבגרות" זהה לזה של "ללמוד מחדש" וכולל בתוכו את התמיכה של המורים, ההורים והיועצים כך שהתלמידים יוכלו להצליח ולהגיע לתוצאות גבוהות. ללמוד מחדש לבגרות מתמקדת בתלמידים עם לקויות למידה בכיתות י'-יב'. לפני השתתפותם של התלמידים בתכנית הם היו במאבק עם מגוון לקויות למידה ובאופן עקבי נכשלו במבחני ההכנה לבגרות.

 

גרף לאתר

 

בשנת הלימודים תשע"ז התכנית פועלת ב-16 בתי ספר ברחבי הארץ ומשתתפים בה מעל 500 תלמידים,הוריהם ומוריהם!